Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

   
 

Grupa Simex działa na rynku jako niezależne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowane w Holandii, w Polsce i Rosji. Istnieje na rynku od ponad 20 lat, została założona 1989 roku jako spółka handlowa zajmująca się importem oraz exportem towarów do Polski, Rosji, Ukrainy i krajów nadbałtyckich, głównie sprzętu AGD i RTV.

W ramach rozwoju firmy w roku 1992 powstała spółka Simex Transport & Forwarding B.V.

Simex Transport & Forwarding B.V. od momentu powstania specjalizuje się w transporcie i spedycji międzynarodowej, głownie towarów z Holandii, Belgii, Niemiec do Polski, Rosji, Ukrainy oraz krajów nadbałtyckich.

Kolejnym krokiem rozwoju firmy 1993 roku było założenie spółki Simex Poland Sp.z.o.o. z siedziba w Warszawie. W tym samym roku Simex Poland Sp.z o.o., wyremontował i eksploatował na granicy polsko ukraińskiej w Rawie Ruskiej terminal kolejowy, gdzie dla firmy australijskiej realizował przeładunki i dystrybucję wełny owczej w balach z Kazachstanu do całej Europy w ilości 5 tysięcy ton rocznie.

W 1996 roku Simex Transport B.V., stworzył wraz z holenderską grupą transportową Harry Vos (trzecim największym przewoźnikiem w Europie) poprzez swoją firmę Simex Poland Sp.z o.o., nową spółkę joint venture występującą pod nazwą SIMEX POLAND – HARRY VOS Sp.z.o.o.

Simex Poland - Harry Vos Sp.z o.o., była pierwszą firmą transportową posiadająca pojazdy objętościowe o woluminie 120 CBM z wymiennymi kontenerami plandekowymi i obsługiwała takich klientów jak Phillips, Nutricia, Can Pack, Rockwool.

W 2000 roku założyliśmy spółkę Sim-Trans Logistics Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jako własną komórkę transportową, a w roku 2007 dodatkowo utworzyliśmy spółkę KKS Logistics Sp. z o.o. Sp.k.

W 2003 roku firma Simex Transport B.V. sprzedała swoje udziały w firmie Simex Poland - Harry Vos Sp.z o.o. W skład grupy transportowej Simex na chwilę obecną wchodzą oddziały działające jako indywidualne podmioty gospodarcze w Polsce, jak również w Rosji:

  • Simex Transport & Forwarding B.V. w Wormerveer(NL)
  • Sim-Trans Logistics Sp. z o.o w Krakowie(PL)
  • KKS Logistics Sp. z o.o. Sp.k. w Krakowie(PL)
  • Simex Poland Sp. z o.o. w Słubicach(PL)
  • Regal w Moskwie(RUS)

oraz agenci z wieloletnim doświadczeniem na stałe współpracujący za naszą firmą, niemalże w każdym kraju europejskim.